Novinky

16.12.2013

Klasika od SWIXu i u nás

Nově pro vás máme v nabídce velmi dobře známé klasické stoupací vosky >>>SWIX<<<

Hvorda

24.11.2012

Nové servisní centrum ve Vrbně

Opravíme, nabrousíme, namažeme.
Právě otevíráme servisní centrum Montana ve Vrbně pod Pradědem. Kvalitní technologické zázemí a profesionální přístup zaručí vaši spokojenost! Teď je ten správný čas přinést své lyže či prkno a udělat přípravu na zimní sezónu. Těšíme se na vás.

Hvorda

Fotogalerie:

10.11.2012

Nově v nabídce vosky TOKO

Nově jsme do nabídky přidali kompletní sadu vosků švýcarského výrobce TOKO, který letos přišel s novou TRIBLOC technologií parafínů.
Rovněž doporučujeme klasické tuhé stoupací vosky v praktické "rtěnkovém" balení.
Slovy výrobce:

Cíl: vyvinout nejrychlejší vosk na světě.

Strategie: zapomenout vše, co doposud víme a myslíme si o lyžařském vosku.

Přístup: dva roky laboratorních rozborů a nezpočet testů. Tři roky praktického   testování.

Výsledek: TOKO Hot Wax s TRIBLOC Technologií - nový lyžařský vosk, který je rychlejší o desetiny sekundy. A právě tyto sekundy rozhodují mezi vítězstvím a porážkou.

Po pěti letech výzkumu a vývoje, není nic jako dříve. Složení nových vosků bylo několikrát přezkoumáno a testováno.
Nový druh fluoru a dříve neznámá anti-statická přímes.

VÝSLEDKY TRIBLOC TECHNOLOGIE JSOU PŮSOBIVÉ:

 • Vynikající skluzné vlastnosti
 • Vynikající hodoty zrychlení
 • Maximální odpuzování vody a nečistot

Tribloc technolgie se využívá ve všech nových fluorových voscích. Zatímco řada HF označuje závodní vosk určený pro závody světového poháru, řada LF nabízí špičkový výkon za atraktivní cenu.


Hvorda

21.2.2012

Akce Jesenická 40

Rádi bychom z našeho pohledu zhodnotili první ročník závodu Jesenická 40, který se jel 18.2.2012 u přehrady Krásné na Šumpersku. Neradi bychom zabředli do podrobností ohledně závodních podmínek (spousta informací už na webu visí) a spíše se věnovali našemu poli působnosti, tedy mazání lyží.

Každý zkušený lyžař uzná, že podmínky pro mazání na klasiku byly jedny z nejobtížnějších a že doba startu závodu nám příliš nepřála. Bohužel se již v éteru objevily informace o tom, že díky nám se musel start hlavního závodu odsunout z 9:00 na 9:30. Přátelé, lyžaři, uznejte, že půl hodiny před startem se ve dvou lidech 10 párů lyží klistrem namazat nedá :). Přátelé, lyžaři, buďte soudní, nečekejte zázraky, přijďte příště dříve a poněkud lépe připraveni. Přineste si lyže alespoň s vyznačenou komorou, případně naneseným základem. Jen tehdy Vás budeme schopni všechny včas odbavit. :)

Jak tedy vše probíhalo:

Dva dny před závodem napadlo cca 40cm sněhu. Odpoledne, den před závodem pršelo a přes noc mírně zamrzlo. Ráno v den závodu byl v místě startu +1°C a namrzlá krusta. Podmínky pro klistr.

Zvolili jsme Start Universal Wide (+10..-5°). Po nedobrém výsledku testování jsme přidali Start Klistr Special (+2..-2°). Míchání v poměru 50/50. Na testovaném úseku trati ideální máza… Jak se později ukázalo, podmínky v lesním úseku trati byly výrazně odlišné a čerstvý sníh při nájezdu do lesa dost lepil. Ti, kteří to nevzdali, sníh si v prvním okruhu několikrát strhli, později chrochtali blahem. Stopa se projela a pak i v tomto úseku měli lyže perfektní grip.

Po zjištění tohoto faktu jsme pro krátkou, 20km trať, která měla start později, ještě klistry překrývali tuhým Synthetic Classic – Fialový (+1..-3°). Pak už bylo vše od začátku bez problémů.

Identickou mázu měl i Luboš Tomeček, vítěz krátké trati, který přijel velmi spokojen.

Fotky od lenona zde: http://www.lenon.cz/foto/12/120218/index.htm

Hvorda

Fotogalerie:

13.2.2012

Přijďte si k nám před závodem namazat

Dovolujeme si pozvat všechny účastníky závodu JESENICKÁ 40 do našeho stanu, kde vám připravíme lyže na závod nebo si za výhodné ceny za vyberete vhodné vosky od finské značky START, anebo se jen přijdete poradit. K zakoupení bude také sportovní výživa značky NUTREND.

 

Náš stánek bude umístěn ve startovním a cílovém areálu závodu.

 

Připomínáme, že 1.ročník závodu JESENICKÁ 40 se uskuteční dne 18.2.2012 v areálu přehrady Krásné na Šumperku.

http://jesenicka40.cz/

 

Těšíme se na Vás.

Hvorda

25.1.2012

Jesenická 40

Jesenická 40 má ambici založit novou tradici velkého vytrvalostního závodu v běžeckém lyžování.


Založit novou tradici velkého běžkařského závodu se chystají organizátoři Jesenické 40. Jak název napovídá, půjde o masový závod s hlavní trasou o celkové délce 40 kilometrů a převýšením 1750 metrů. Pořadatelé připravují i méně náročnou trať, a to 20 kilometrovou s převýšením 970 metrů. Termín je stanovený na 18. února 2012.
„Vize projektu je postavená na uspořádání závodu na co nejkvalitnější úrovni ve všech směrech, přibližující se nejvíce známému závodu „Jizerská 50ka“, který je prozatím v České republice bezkonkurenčně jasnou jedničkou na poli hromadných maratonských závodů v běžeckém lyžování,“ sdělil organizátor Pavel Zitta. Podle něj se v tuzemsku pořádá jen pár závodů tohoto druhu a Jeseníky jsou neprávem více vnímány jako oblast pro sjezdové lyžování. Přitom těchto pár vytrvalostních závodů jako je právě „Jizerská 50 se seriálem Skitour“, či od loňského roku seriál „Stopa pro život“ zdaleka nepokrývá poptávku po tomto typu masových akcí.
„Je tedy reálné dosáhnout, již prvním ročníkem nového závodu v Jeseníkách velice slušné účasti v řádu několika set závodníků. Mohla by tak započít tradice pořádání akce, která v tomto směru Olomouckému kraji, Jeseníkům, či Šumpersku chybí a ve výsledku zpropagovat po celé republice jak kraj, tak i region, ve kterém bude závod zrealizován,“ uvedl Zitta.
Trasa hlavního závodu odstartuje od přehrady Krásné. Povede přes Anenský dvůr, dále nad Hraběšicemi, přes Traťovku, Hvězdu, Rabštejn Skřítek a zpět na Krásné. Zde se bude nacházet celé zázemí závodu. „Krásné je dobře dostupné zhruba 2 kilometry od hlavního tahu města Šumperka ve směru na Jeseník,“ zdůvodnil výběr startu i cíle organizátor.
Závodníci dostanou na startu čip naprogramovaný svým startovním číslem. Ten budou mít umístěný na noze. „Ihned po doběhnutí, se každý závodník dozví svůj výsledek,“ dodal Zitta s tím, že veškeré informace o závodu, propozice, možnost registrace i výsledky po závodě naleznou zájemci na webových stránkách závodu www.jesenicka40.czHvorda

16.1.2012

Ideální máza na J50

Po bitvě je každý generálem. Nicméně takto mazali profíci ze STARTu na J50. Porovnejte si to se svou mázou a nechte se na příště inspirovat, jak mazat v tak těžkých podmínkách, které letos panovaly.


podmínky pár dní před závodem: čtvrtek: 0..+3°C, pátek, sobota:  -1..0°C + sněžení, neděle: -1..+1°C + sněžení!
podmínky v den závodu: vzduch: 0..+1°C, sníh: 0..-1°C, vlhkost: 70..90%

Stoupání:Skluz:

 • 1.vrstva: BWLF
 • 2.vrstva: HF40
 • 3.vrstva: SFR30 - zažehlit prášek na vysokou teplotu, nechat vychladnout a přebrousit kartáčem. Znovu přežehlit! Nechat vychladnout, seškrábat, vykartáčovat a dobře vyleštit!

Hvorda

26.11.2011

Výživa pro 10 půlmaratonů

Běháte? Chystáte se na půlmaraton? Dopřejte si ve své přípravě i kvalitní výživu. Vyzkoušejte nový RUNNING NUTRIPACK, který vám dodá všechny potřebné živiny a poradí, jak jednotlivé produkty vhodně zkombinovat. A to vše za výhodnou cenu.

Hvorda

Fotogalerie:

10.11.2011

Změna obchodních podmínek

Z kapacitních důvodů jsme schopni zboží odesílat pouze jedenkrát týdně, z pravidla každou středu. Děkujeme za pochopení.

Hvorda

27.5.2011

V létě nespíme

Na léto jsme si pro Vás nachystali malý e-shop, v němž budeme nabízet drobné, praktické a užitečné letní zboží za velmi výhodné ceny. Jelikož je už velká část národa na facebooku (pro někoho bohužel, pro někoho bohudík :)), nebylo nic jednoduššího, než tento e-shop zprovoznit právě zde:

Hvorda

14.2.2011

Hole START opět skladem

Zásilka zboží z Finska dorazila v pořádku a máme opět  naskladněnu většinu modelů opravdu kvalitních běžeckých holí za luxusní ceny. Nejprodávanější jsou WINNER , LOPPET a SNOW, po kterých se jen zaprášilo. Ze Světových pohárů pak máme zprávy o velmi pozitivním hodnocení profi závodních holí START RACE, které jsou jedny z nejlehčích na trhu. Takže neváhejte a objednávejte :-)

Tomíno

14.1.2011

Katka Kotrlová juniorskou mistryní ČR v superkombinaci

Ve Špindlerově Mlýně se tento týden jely mezinárodní FIS závody v alpském lyžování, které byly zároveň klasifikovány i jako juniorské mistrovství České republiky v superobřím slalomu a superkombinaci....a Katka rozhodně nezklamala!

Hvorda

Fotogalerie:

11.1.2011

Fantastický víkend běžců na lyžích

Let Lukáše Bauera a Martina Jakše do sjezdovky na Tour the Ski jste všichni určitě sledovali a proto zde chci vypíchnout skvělý výkon našeho lyžaře z banneru XC GLIDEWIPE a tím není  nikdo jiný než Viktor Novotný z Jeseníku, který svojí fantastickou nedělní jízdou vybojoval 17. místo na Jizerské 50. Z Českých závodníků Vikiho pokořil pouze náš dlouhodobě nejlepší dálkový běžec Standa Řezáč(3.) . Velká gratulace těmto borcům . . .

Tomíno

10.1.2011

Do nového roku jedině na prvním místě

Na Slovensku v Liptovskej Tepličke Katka vyhrála slalom a "vyjela" si zatím nejlepší letošní FIS body. Mladší sestra Petra ve svém prvním závodě Českého poháru vyhrála slalom i obří slalom v Karolince. Gratulujeme!

Hvorda

31.12.2010

Š N R 2011

Přejeme Vám dobrou mázu  a úspěšný START do Nového roku.

Tomíno

Fotogalerie:

13.12.2010

Také Lukáš Bauer třetí

O víkendu se jelo v  Davosu  další kolo Světového poháru v běžeckém lyžování a skvělým třetím místem se blísknul Lukáš  Bauer . Před blížící se Tour de Ski je to výborná zpráva pro všechny fanoušky .  

Tomíno

12.12.2010

Skvělé třetí místo v Italském Bormiu

Čtvrtý letošní závod dnes přinesl Katce Kotrlové výborné 3. místo ve slalomu. Rovněž včera v silné mezinárodní konkurenci v juniorské kategorii obsadila pěkné 8. místo ve stejné disciplíně.  V Bormiu se jely i dva závody obřího slalomu, kde dojela na 8. a 15. místě. Předchozí 3 letošní závody: Kühtai (AUT) - slalom - 17. a 23. místo. Soelden (AUT) - slalom - 53. místo. Livigno (ITA) - slalom - 13. místo. 

Hvorda

6.12.2010

Do nabídky jsme přidali Boty přes boty NEOS

Praktické a vysoce kvalitní převleky NEOS nyní nabízíme ve třech variantách.

Hvorda

Fotogalerie:

2.12.2010

Grip Tape ECO na skladě

Zásilka z Finska dorazila v pořádku a nám se tak podařilo doplnit chybějící zboží. Doporučujeme vyzkoušet stoupací pásku Grip Tape ECO, která je stejně dobrá jako klasická Grip Tape, jen s tím rozdílem, že její obal je "enviroment friendly". Návod, jak ji aplikovat je zde.

Hvorda

Fotogalerie:

Přihlášení zákazníka

Nákupní košík

Košík je prázdný

Doporučujeme

START SG6 - Modrý 180g

START SG6 - Modrý 180g

160,- Kč

Sklad: ne

TOKO IROX ™ mini

TOKO IROX ™ mini

80,- Kč

Sklad: ano

START SG8 - Zelený 90g

START SG8 - Zelený 90g

80,- Kč

Sklad: ano

 • každý mistr maže klistr
 • buď rychlejší
 • nemažeš, nejedeš
 • buď na špici!
 • s námi nepromažeš
 • máme vosk i pro tebe